6 Dní
do konce školního roku

Aktuality

11. 5. 2022

Žáci partnerské školy z Banské Bystrice strávili sobotní den v Moravském krasu

ISŠA on the road

Žáci ze Spojené školy – Střední odborné školy automobilní v Banské Bystrici, kteří přijeli v rámci programu ERASMUS+ získávat odborné zkušenosti a dovednosti na naši školu do Brna, strávili první víkendový den poznáváním půvabů Moravského krasu.

Žáci si vychutnali pohled do propasti Macocha z Horního i Dolního můstku

 

Slovenským žákům a jejich paní učitelce Bírešové připravil program pedagog ISŠA Emil Pernica. Po přesunu z Brna pokračovala jejich návštěva prohlídkou Sloupsko-šosůvských jeskyní. Návštěvníkům se zde nabídl pohled na dechberoucí přírodní krápníkovou výzdobu stalagmitů, stalaktitů i stalagnátů. Dozvěděli se něco málo z historie jeskyní a další zajímavosti.

Sloupsko-šosůvské jeskyně – pohled na dechberoucí přírodní krápníkovou výzdobu stalagmitů, stalaktitů i stalagnátů.

 

Po zhlédnutí jeskyní si žáci i doprovod vychutnali pohled do propasti Macocha z Horního i Dolního můstku s krátkou procházkou k lanovce, která je vyvezla zpět nahoru.

Poté se výprava přesunula do obce Vavřinec, místní části Veselice, kde se nachází rozhledna Podvrší. Po zdolání 168 schodů se výletníkům naskytnul pohled do širého okolí na všechny světové strany. Den byl završen pozdním obědem v malebné restauraci v Hořicích, městské části Blanska.

I když počasí nebylo úplně nejlepší, bylo zataženo s občasnými přeháňkami, přesto si žáci výlet užili a ocenili, že kromě nově nabytých zkušeností poznali také přírodní krásy, jež Jihomoravský kraj nabízí.

Máte otázku? Napište nám

Stačí vyplnit tento formulář a budeme v kontaktu.