6 Dní
do začátku prázdnin

Aktuality

7. 10. 2019

Žáci ISŠA ve Francii – projekt  DO SVĚTA 2019!  19.9.-30.9.2019

Školní akce

Formule 3000 a jízda závodním autem po okruhu D´Artagnan, středověký opevněný  Carcassonne, Pyreneje tyčící se do výšky 3000 metrů a vysokohorská túra dosahující  2 650 m, hvězdné městečko  Cité de l´Espace v Toulouse a důvěrné seznámení s lunárním modulem,raketou Ariane, orbitální stanicí Mir , prohlídka Auch  s nádhernou katedrálou  – hlavního město departementu Gers a naši žáci.

 Jak to spolu souvisí? Jednoduše.

 Díky projektu Jihomoravského kraje a takto získaným finančním prostředkům mohli  ti nejpilnějš í účastníci kurzu francouzštiny spolu s vybranými nejlepšími žáky naší školy  poznat  zajímavosti partnerského departementu Gers.

 Na Lycée d´Artagnan v Nogaru se zúčastnili výuky oboru opravář závodních automobilů ,projeli se po okruhu rychlostí 200 km/hod.  Město Nogaro totiž vlastní závodní okruh a je k dispozici lyceum. Naši stážisté si také  přivezli nabídku pro absolventy – možnost pokračovat zdarma ve studiu ještě jeden rok na zmíněném lyceum právě v této lákavé odbornosti. A další spolupráce obou škol se právě domlouvá.

Vladimíra Sedláčková, Petr Satke

Jak vše vnímali účastníci?  Přijďte si poslechnou jejich zážitky a zhlédnout fotografie.

 Kdy ? Ve středu  9.10.2019ve 14,00 hod.

Kde?  Křižíkova 1ř, učebna č. 1.

Anebo  se přečtěte jejich postřehy:

Díky projektu DO SVĚTA! jsem měla možnost poznat krásy jižní Francie, získat nové přátele a spoustu zkušeností. Ale mám-li vybrat nejkrásnější místo, je to středověké opevněné město Carcassonne a jeho nádherná katedrála. Na tuto monumentální budovu, ale i celý pobyt budu dlouho vzpomínat.
Markéta Petřicová

Tímto projektem jsem získal spoustu hezkých vzpomínek na Francii. Nejlepšími jsou podle mě výšlap do 2650 metrů n.m. v Pyrenejích, večerní procházky jak po Toulouse, tak i po Auch, možnost si zkusit přezout formuli a porovnat se v rychlosti s “profesionály”. Ale nejvíc mi i přesto dalo se svézt  na okruhu s profesionálním jezdcem na okruhu v Nogaru. A tímto bych chtěl poděkovat paní učitelce Sedláčkové a panu učiteli Satkemu a samozřejmě i škole a kraji. Matěj Musil

Jsem velice rád že jsem byl vybrán a mohl jsem být součástí projektu DO SVĚTA! 

Je těžké vybrat ten nejlepší zážitek, ale pro mě byl nejzajímavější okruh v Nogaru a svezení se s profesionálním instruktorem který nám ukázal jak vypadá správná jízda jak na okruhu tak i v běžném provozu. Ale skvělé byly i výhledy z Pyrenejí nebo úžasné město Carcassonne. Byla to skvělá zkušenost do života. Doufám že se do Francie ještě někdy podívám.                                                    

Jiří Bořivoj Bušina

Ve Francii se mi nejvíce líbily Pyreneje. Teprve tam jsem poznal doopravdy čistou přírodu. Na tu velkolepou krásu budu vzpomínat do konce života.      Jakub Němec

Díky projektu DO SVĚTA! jsem měl možnost poznat novou zemi, získat cenné zkušenosti při třech dnech v automobilní škole v Nogaru, poznat spoustu nových přátel a udělat si hodně pěkných zážitků z pobytu ve Francii. 

Nejlepší zážitky jsem si odnesl právě z této školy, kde jsme si vyzkoušeli práci na závodní formuli a účastnili se výuky oboru závodního mechanika. Odtud jsem si odnesl hodně nových a cenných zkušeností, které bych v budoucnu rád využil ke svému dalšímu rozvoji a přiblížil se k zaměstnání které by mě bavilo a to závodnímu mechanikovi.                                                                            

Michal Cimrman

Na projektu Do světa 2019 se mi nejvíce líbilo v horách,tedy  v Pyrenejích a v krásném horském městečku Arreau. Pyreneje mě okouzlily nejen krajinou, ale také výhledy z vyvýšených míst a především je to místo, kde si člověk může odpočinout a pořádně si pročistit hlavu.                         

Kraus Jiří 

Na stáži do Francie se mi nejvíce líbilo v Pyrenejích. Jejich mohutnost a krása se krásně snoubí s jejich ryzí čistotou. Teprve tady člověk pozná, co je to klid.     Marek Šmíd

Na stáži do Francie se mi nejvíce líbilo poznání místní kultury a velkolepých měst. Jelikož v ČR nemáme vysoké hory, tak ze zážitku horských túr jsem byl úplně unešen. Tento úžasný pobyt v cizině mi přinesl dokonalé zážitky na celý život.  DĚKUJI                                                                                

Vojtěch  Straka

Děkujeme Jihomoravskému kraji za tuto jedinečnou příležitost.

 

Pozvánka na besedu ke stažení zde

 

 

Máte otázku? Napište nám

Stačí vyplnit tento formulář a budeme v kontaktu.