6 Dní
do dnů otevřených dveří

Mechanik motocyklů

Pojď studovat jeden z nejzajímavějších učebních oborů současnosti!

Již od svého vzniku tento obor doslova pohlcuje všechny fanoušky motocyklové techniky. Motorkáři tvoří určitou komunitu nadšenců, která je patrná také při výuce na naší škole. Odráží se to na přístupu vyučujících i výukových metodách. S nástupem moderních technologií držíme krok nejen v oblasti mechaniky, ale především diagnostiky. Díky tomu nachází naši absolventi uplatnění v běžných servisech, ve vývoji i v závodních týmech světového formátu MotoGP a WSBK. Po úspěšném zakončení studia mohou absolventi pokračovat nástavbovým studiem a dále na VŠ. Výuka praxe probíhá v moderním servisu pro širokou veřejnost v prostorách ISŠA a v autorizovaných servisech po celé ČR dle bydliště žáků.

   Jediný vzdělávací program tohoto druhu v ČR
   Účast žáků v evropských soutěžích a v závodních týmech
   Možnost opravy nebo renovace vlastní motorky
   Získání řidičského průkazu skupin B+C 
   Exkurze na zahraniční motosalony

Profil oboru

Kód a název oboru vzdělání: 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel
Poskytované vzdělání: Střední vzdělání s výučním listem
Délka a forma studia: 3 roky, denní studium
Vstupní předpoklady: Splnění povinné školní docházky a přijímacích kritérií, zdravotní způsobilost uchazeče, doložená stanoviskem lékaře
Počet přijímaných žáků: 24

3-leté denní studium

Počet příjmaných: 24

Výuční list

ŠVP

Učební plán

Předmět Počet týdenních vyučovacích hodin
1. roč. 2. roč. 3. roč. Celkem
Český jazyk a literatura 2 1,5 1,5 5
Anglický jazyk 2 2 2 6
Občanská nauka 1 1 1 3
Fyzika 1 1 2
Chemie 1 1
Základy biologie a ekologie 1 1
Matematika 2 1,5 1,5 5
Literární a estetická výchova 0
Tělesná výchova 1 1 1 3
Informační technologie 1 1 1 3
Základy ekonomiky 2 2
CELKEM VŠEOBECNÉ 12 9 10 31
Řízení motorových vozidel 2 2
Odborná teorie – moduly 5 5
Odborný výcvik – moduly 15 15
Motocykly 3 3 6
Opravárenství a diagnostika 1,5 2 3,5
Elektrotechnika 1,5 2 3,5
Odborný výcvik 15 15 30
CELKEM ODBORNÉ 20 23 22 65
CELKEM 32 32 32 96
TEORIE CELKEM 17 17,5 17,5 52

 

Uplatnění absolventa

Když už tenhle obor vystuduješ, máš obrovskou šanci spojit ve své profesi práci a lásku k motorkám. Tvé pracovní možnosti se neomezují pouze na mechanika či prodejce motocyklů, náhradních dílů a příslušenství. Se získanými dovednostmi a znalostmi se můžeš pohybovat také ve vývoji a výrobě motocyklů nebo se můžeš stát uznávaným mechanikem závodního motocyklového týmu, který navíc pozná kus světa. Mimo svět motorek se pak po vhodném rozšíření vzdělání v oblasti auto-moto můžeš uplatnit také v opravách a prodeji automobilů nebo v logistice.

Jakub Kykal
Jakub Kykal Mechanik/instruktor motoškoly Po zadním na Masarykově okruhu

Po maturitě a měsíčním pobytu na vysoké škole, kde jsem se cítil dost omylem, jsem nastoupil do klasické fabriky a došlo mi, že tohle dělat nechci. Prostě si půjdu za tím co mě baví nejvíc. ISŠA a obor MECHANIK MOTOCYKLŮ, tak vlastně zafungoval jako odrazový můstek, kde jsem nabyl spoustu nových zkušeností, potkal skvělé lidi a prostě si tak všemi směry rozšířil motorkové obzory. V neposlední řadě jsem také využil možnost postavit si přímo ve školních dílnách svojí stuntovou motorku a tím si vlastně splnit další sen. Začal jsem na ní trénovat, jezdit kaskadérskou show, dostal jsem se na pozici mechanik/instruktor v motoškole Po zadním na Masarykově okruhu, zaskakuji také za herce jako filmový motokaskadér a v roce 2018 se mi na té samé motorce povedlo vyhrát mistrovství ČR ve stuntridingu.

Tomáš Šoula
Tomáš Šoula Mechanik závodní stáje

Studium ISŠA mi dalo obrovské možnosti, protože jen díky tomu jsem se jako kluk z malé vesnice profesně podíval do celé Evropy. Díky oboru Mechanik jednostopých vozidel jsem se stal mechanikem profesionálního závodního týmu. ISŠA mi dala nejen vzdělání a nutné dovednosti k opravám motorek, seznámil jsem se zde také s řadou zajímavých lidí, se kterými pracuji dodnes. Dnes jsem hlavním mechanikem Tomáše Vavrouše a starám se o kompletní servis jeho závodní motorky v rámci závodů European Superstock 600 Championship. Profesně žiju svůj sen a za přiblížení k jeho splnění musím poděkovat také této škole.

Josef Radkovič
Josef Radkovič Mechanik mistra ČR ve stuntridingu

ISŠA pro mě byla jedinou a správnou volbou, protože mě auta a motorky zajímaly už od 9 let. Vědomosti a dovednosti získané na této škole mi pomohly rozjet vlastní podnikání v oblasti motorů a elektroniky pro závodní motorky. Při studiu Automechanika jsem dosáhl různých úspěchů ve školních soutěžích. Hned po skončení jsem rozjel servis motorek, a postupně se dostal ke stuntridingu. Díky tomu jsem byl 3 roky dvorním mechanikem mistra ČR ve stuntridingu Martina Krátkého, a vytvořil vlastní značku dílů pro tento sport Czechstuntparts, se kterými se dodnes jezdí po celé Evropě. Dnes mám vlastní dílnu se zkušebnou pro úpravy řídících jednotek, motorů a elektroniky závodních motocyklů.

Ondřej Kroutil
Ondřej Kroutil Mechanik v autorizovaném servisu KTM v Rakousku

ISŠA pro mě byla přínosem už od počátku mého studia Mechanik jednostopých vozidel. Práce s moderní měřicí technikou a profesionální přístup vyučujících mě rychle posunoval až k pozici týmového mechanika ve třídě Supermoto S1. S týmem jsem strávil celý rok cestováním po závodech po celé Evropě. Po ukončení studia jsem ihned našel uplatnění v autorizovaném servisu Ducati, Suzuki, TM, MV Augusta a ČZ. Po této štaci jsem se vydal do autorizovaného servisu KTM v Rakousku. Znamenalo to pro mě naučit se německý jazyk, ale díky své trpělivosti a schopnostem získaným na ISŠA dnes žiju svůj profesní sen.

Máte otázku? Napište nám

Stačí vyplnit tento formulář a budeme v kontaktu.