6 Dní
do konce školního roku

Aktuality

8. 7. 2022

Naši žáci na odborné exkurzi v Itálii

ISŠA on the road

Den druhý 26.6.

V neděli dopoledne jsme navštívili muzeum Nicolis poblíž Verony, kde bylo k vidění nepřeberné množství aut značek z celého světa, motocyklů, kol, letadel, motorů, hudebních nástrojů. Následně jsme se zastavili ve Veroně na zmrzlinu a prohlídkou římského amfiteátru na náměstí PiazzaBra. A pak již hurá do muzea vozů Lamborghini. Večer nás zasytila dobrá pizza a všichni jsme ulehli k odpočinku.

 

Den třetí 27.6.

V pondělí dopoledne jsme navštívili muzeum Umberta Panini. Zde jsou vidění zejména auta značky Maserati, dále Ferrari, kola a motocykly. Ocitli jsme se na italském venkově v oblasti Modeny. Přesunuli jsme se na prohlídku farmy Bio Hombre, kde se vyrábí značkový sýr ParmigianoReggiano. Mladá průvodkyně – vysokoškolská studentka – patří do rodiny majitelů farmy. Nakoupili jsme sivýborné sýryrůzné zralosti a přemístili se do městečka Maranella do muzea automobilky Ferrari. Stále násdoprovázelo neskutečné horko. Po návštěvě muzea ještě společné foto, nákup dárků a odjezd k moři.

Den čtvrtý 28.6.

V úterý jsme vyrazili k moři, odpočinuli si, vykoupali se a prohlédli si městečko Cesenatico. Bylo pod mrakem, a tak jsme brzy odpoledne odjeli do San Marina. Nic netušící žáci výlet do tohoto státu dostali od pedagogů jako dárek. Prohlídli jsme si starověké hradby, prošli si městečko, nakoupili pro naše blízké poslední drobnosti.

A pak již hurá domů pro vysvědčení a na prázdniny.

Závěr 30.6.

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravách.

Ing. Ludmila Čápová

Máte otázku? Napište nám

Stačí vyplnit tento formulář a budeme v kontaktu.