6 Dní
do dnů otevřených dveří

Aktuality

7. 11. 2023

Co se děje na ISŠA Brno

Pelmel ISŠA

Bezpečná zimní jízda

Nadšení a dobrodružství se staly hlavním motivem pro žáky ISŠA, kteří se nedávno zúčastnili brněnské zimní akce „Bezpečná jízda“. Tato událost, kterou organizovala Policie ČR, se odehrála na polygonu na Brněnském okruhu a měla za cíl připravit mladého řidiče na zimní podmínky na silnicích.

 

Akce byla plná zábavy a zároveň výuky, což byla skvělá příležitost pro žáky ISŠA Brno zlepšit své dovednosti za volantem a získat důležité rady ohledně bezpečné jízdy v zimních podmínkách. Mezi hlavní aktivity patřilo zkoušení jízdy na kluzkém povrchu, což bylo věrnou simulací toho, co může řidič potkat na zasněžených nebo ledových silnicích.

Dalším vzrušujícím okamžikem byla jízda s aquaplaningem, kdy se řidiči museli vypořádat s vodní hladinou na silnici, což může být zvlášť nebezpečné v deštivém nebo zasněženém počasí. Tato část akce byla skvělou příležitostí pro žáky ISŠA získat cenné zkušenosti a vědět, jak správně reagovat v případě ztráty adheze.

Další zábavnou a poučnou částí byla jízda ve smyku, kdy je třeba udržet kontrolu nad vozidlem, které se začalo nedobrovolně klouzat. Tato dovednost je zachována pro zachování bezpečí na zasněžených nebo ledových silnicích.

Video ze stejné akce, jen pro širokou veřejnost.

Jednou z nejrealističtějších částí akce byl otočný trenažér, který simuloval autonehodu. Žáci se mohli v této situaci vyzkoušet a zjistit, jak se cítím, když se něco nepředvídatelného stane. Tato zkušenost může být cennou lekcí pro mladého řidiče, který by zažil skutečnou nehodu.

 

V průběhu akce byly přítomny také složky Integrovaného záchranného systému (IZS) a příslušníci armády České republiky s technikou.

 

Akce „Bezpečná zimní jízda“ byla uspořádána pod záštitou Policie České republiky a měla za cíl zvýšit povědomí o jízdě v zimních podmínkách a připravit mladého řidiče na různé nebezpečné situace, které se mohou v zimě vyskytnout.

IFMSA na naší škole

Žáci třídy PED2 v rámci předmětu Praxe absolvovali kurz první pomoci s IFMSA Česká republika, která je organizací pro studenty medicíny.

 

A co je také jejím posláním?

V rámci projektu se snaží snadnou, svižnou a názornou formou předat základy první pomoci. Cílem projektu je, aby si účastníci kurzu osvojili jak teoretické, tak zejména praktické znalosti v poskytování první pomoci. Tím se pokouší zvýšit celkovou ochotu pomoc poskytnout. Každý účastník po ukončení kurzu by měl odcházet s pocitem, že ví, jak se má zachovat a co dělat v situaci, kdy se ocitne v roli zachránce.

Podle reakcí účastníků dnešního kurzu se to studentům medicíny podařilo.

L. Drápalová

ISŠA Brno sází les

Tým Mladých profesionálů, pomohli při obnově lesa a zasadili 1250 nových stromečků.  Tímto bych chtěla poděkovat hlavně Martinovi Ragulovi a škole ISŠA za podporu. Tento den pomohl nejen obnově lesa, ale především došlo ke stmelení kolektivu, děti si předávaly své zkušenosti napříč mezi ročníky.  Celkově panovala skvělá nálada a týmová práce.

 

Tým Mladých profesionálů na exkuri na Slovensku

Třídy 1S a 2S v pondělí 30.10. navštívily servis Scanie ve slovenském Senci. Prohlédly si moderní vybavení, seznámily se s historií servisu i celé značky . Bylo se na co dívat, jedná se o  největší servis značky Scania  ve střední Evropě. Za slunečného počasí  okouzlovala  barevná podzimní příroda v okolí cesty. Třídy získaly i zkušenost s placením mýtného,  hraničními kontrolami a  hlavně průjezdností městem Brnem v odpolední špičce.

 

Máte otázku? Napište nám

Stačí vyplnit tento formulář a budeme v kontaktu.