6 Dní
do konce školního roku

Aktuality

21. 9. 2022

Autosalon ISŠA Brno 2022 – přehlídka novinek i praktické ukázky

Autosalon

Nablýskaná auta, vůně benzínu i jemné hučení elektromotorů přinese Autosalon Integrované střední školy automobilní Brno. Oblíbená akce všech mladých i starších auto-moto nadšenců se uskuteční v sobotu 22. října od 9 do 18 hodin.

Autosalon je plný zábavy pro celou rodinu.

„Můžeme říct, že Autosalon ISŠA je největší výstavou motorových vozidel v Jihomoravském kraji. Letos budeme mít na ukázku přes 50 značek automobilů, motorek nebo zemědělské techniky,“ vypočítává Milan Chylík, ředitel Integrované střední školy automobilní. Přímo ve škole i v okolním areálu na Křižíkově 15 si návštěvníci mohou vychutnat pohled na závodní auta, nadupané motorky, elektromobily nebo těžké nákladní vozy. Návštěvníkům se předvedou i členové záchranných složek se svou technikou a Jakub Kykal předvede stuntriding neboli kaskadérskou jízdu na motorce.

Jakub Kykal předvede stuntriding neboli kaskadérskou jízdu na motorce.

Autosalon ale nebude zdaleka jen o dívání. Naopak, k řízení a ovládání budou některé vystavené „exponáty“ a atrakce dokonce vyzývat. Už jste někdy ovládali bagr? Na Autosalonu si to třeba konečně vyzkoušíte. Kromě toho se můžete projet ve vozidlech na alternativní pohony, zajezdit si s RC modely nebo se podívat na cestu z výšky tahače Scania či traktoru New Holland. Tvůrčí duše se mohou těšit na tvorbu s 3D tiskárnami nebo lakování metodou airbrush. A odnést si mohou i nasprejované tetování.

Vyzkoušejte si jak se ovládá bagr.

Celá akce odstartuje sérii dní otevřených dveří ISŠA Brno (DOD), která potrvá až do 17. února. Přijďte si prohlédnout celou školu – moderní dílny, učebny a třeba i protiatomový kryt. ISŠA také nabídne možnost mladým budoucím řidičům vyzkoušet si jízdu za volantem autoškoly, kterou škola provozuje.

Jednotky záchranných složek předvedou vyproštění z havarovaného vozu.

Chybět nebudou ani soutěže a atrakce pro děti. Na jednoho šťastlivce pak čeká hlavní cena dne – automobil na víkend. Další lákadla z programu a podrobnosti se dozvíte na webu školy www.issabrno.cz a na facebookové stránce ISŠA Brno. Vstup na akci i veškerý program jsou zdarma.

Chybět nebudou ani soutěže a atrakce pro děti všech věkových kategorií.

Autosalon pořádá Integrovaná střední škola automobilní Brno, která patří mezi nejmoderněji a nejlépe vybavené střední odborné školy se zaměřením na výuku auto-moto oborů v České republice.

Máte otázku? Napište nám

Stačí vyplnit tento formulář a budeme v kontaktu.