6 Dní
do konce školního roku

Aktuality

21. 4. 2022

„Autoopravář Junior 2022“ zná své vítěze! ISŠA opět nezklamala!

Soutěž

Nejtalentovanější mladí technici se na soutěžní finále sešli již tradičně v Servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích. Žáci ze středních odborných škol a učilišť soutěžili od 19. do 21. dubna o titul nejlepšího automechanika, karosáře, autolakýrníka a autotronika a také o jedinečný závodní zážitek v závodním speciálu ŠKODA FABIA R5.

Autoopravář junior 2022, vyhlášení vítězů soutěže v STC Kosmonosy 21. dubna 2022.

Již 27. ročník soutěže přilákal v průběhu roku dohromady víc než 4500 žáků. Do finále jich však postoupilo pouze 63. Konkurence byla obrovská a v Kosmonosích se tak sešli opravdu ti nejlepší z nejlepších, kteří museli prokázat jak své teoretické, tak i praktické dovednosti. Mezi žáky, kteří dorazili z celé České republiky, se skvěle umístili také zástupci z Integrované střední školy automobilní v Brně. Michal Haase obsadil zlatou příčku v oboru autotronik a František Hájek se stal nejlepším mladým autolakýrníkem. V kategorii Automechanik první místo obsadil Michal Pustějovský z Kopřivnice, za karosáře zvítězil Marián Poc z Mladé Boleslavi.

Autoopravář junior 2022 v STC Kosmonosy 21. dubna 2022.

Do soutěže je tradičně zapojena celá řada partnerů z oblasti autoopravárenství, kteří se podílejí na zajištění jednotlivých úkolů, jejich hodnocení a cenách pro účastníky. Hlavními partnery soutěže jsou společnosti ŠKODA AUTO, BOSCH, Porsche ČR a SCANIA. Dalšími partnery jsou například společnosti Hella Gutmann, AutoJob, Univer, AD technik, Wűrth, Agrotec, Fronius, Interaction, Toplac, AutoFit, Servind, Mirka, Motip, 3M, Global Expert, Sata, Alca, Hazet a další. Všem patří velké poděkování.

Autoopravář junior 2022 v STC Kosmonosy 20. dubna 2022.

Autoopravář junior 2022 v STC Kosmonosy 20. dubna 2022_soutěž automechaniků

Například ŠKODA AUTO kromě nehomologovaných výukových vozů, funkčních modelů převodovek, motorů a mnoha dalších cen pro soutěžící připravila pro vítěze kategorií naprosto jedinečný zážitek – projížďku s Janem Kopeckým, závodním jezdcem týmu ŠKODA Motorsport, ve speciálu ŠKODA FABIA R5. Vyhlášení výsledků, které se odehrálo v zaplněném sále VISION Service Training Center s sebou tak přineslo nejen sváteční atmosféru, ale také napětí a především obrovskou radost výherců.
Kvalifikované odborné vzdělání založené zejména na propojení teorie a praxe, na nejnovějších trendech a na využití nejnovějších technologií je pro nás jednou z klíčových hodnot, kterou mohou žáci získat společně s dokonalým vhledem do reálného procesu výroby aut. Setkávají se s potenciálními zaměstnavateli a mohou získat představu o tom, jak by mohla vypadat třeba i jejich pracovní budoucnost. To je podle nás velmi důležité pro posílení důvěry v celý obor.

Autoopravář junior 2022 v STC Kosmonosy 21. dubna 2022.

Výsledky jednotlivých kategorií:

 kat. Autotronik

kat. Automechanik

kat. Autolakýrník

kat. Karosář

Máte otázku? Napište nám

Stačí vyplnit tento formulář a budeme v kontaktu.